^Do góry
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
  
  
  
Get Adobe Flash player

Akcja - "Cała Polska Czyta Dzieciom" - "Jak miś Gustaw przygód łasy, zwiedzał podkarpackie lasy" 09.05.2014

 

W piątek 9 maja, odwiedził nasze przedszkole Pan Edward Marszałek - przewodnik beskidzki, ratownik GOPR, rzeźbiarz, fotograf i kolekcjoner, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.
Pan Edward przedstawił naszym przedszkolakom swojego gościa – misia Gustawa, a następnie przedstawił jego przygody opisane w książeczce pod tytułem „Jak miś Gustaw przygód łasy, zwiedzał podkarpackie lasy”.

Ta podróż Gustawa odbyła się z inicjatywy krośnieńskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Leśnego. Miś odwiedza górę Cergową, Iwonicz Zdrój, rezerwat Źródliska Jasiołki, rezerwat Zwiezło, Gołoborze, międzynarodową ścieżkę edukacyjną „Udava – Solinka”, rezerwat Sine Wiry..., a to tylko początek wędrówki. Gustaw spotyka także wiele zwierząt: salamandrę, rysia, wilka, jelenie, dziki, pustułkę, węża Eskulapa oraz niedźwiedzie, a w zagrodzie pokazowej w Mucznem na terenie Nadleśnictwa Stuposiany, Gustaw spotyka żubry.

Dzieci z zainteresowaniem i z uwagą słuchały tej historii. Na zakończenie Pan Edward wszystkim dzieciom wręczył książeczki o przygodach misia Gustawa. Dziękujemy Uśmiech

Więcej zdjęć w Galerii.

Akcje

Copyright © 2016. Przedszkole Samorządowe im. Wandy Chotomskiej w Krościenku Wyżnym. Rights Reserved.