Zajęcia biblioteczne

Nasze Przedszkolaki bardzo lubią odwiedzać Gminną Bibliotekę Publiczną, w związku z tym staramy się umożliwiać im wizyty w tym ciekawym miejscu wypełnionym książkami. Dzieci mają okazję obejrzeć tam wiele ciekawych egzemplarzy, mają też szansę posłuchać bajek czytanych przez panią kierownik – Anitę Fal.

13 maja br. pani Anita zaprosiła naszych pięciolatków do swojego „królestwa” i przeprowadziła z nimi ciekawe zajęcia o przyjaźni.

Agnieszka Frączek „Mój przyjaciel”

Umie zamki robić z piasku,
po podwórku biega w kasku
i dla innych się naraża-
jak policjant albo strażak.
Czasem bywa też piratem,
co na statku ma armatę.
Raz rycerską nosi zbroję,
innym razem jest kowbojem.
Zawsze chętnie zagra w berka,
świetnie zna się na literkach,
bardzo lubi mleczne krówki
i czerwone ciężarówki.
A w kieszeniach od spódniczki
trzyma procę i kamyczki.
Mój przyjaciel, daję słowo,
jest dziewczyną wyjątkową!

Pani Anita chciała się dowiedzieć od dzieci czy książka może być przyjacielem i aby pomóc im w udzielaniu odpowiedzi odczytała wiersz A. Kamieńskiej „Książka”. Później próbowała zebrać od naszych milusińskich informacje na temat obchodzenia się z książkami.

Pod koniec zajęć każde dziecko podeszło do półki z książkami dla najmłodszych i wybrało jedną, jego zdaniem najciekawszą lub najładniejszą. Wszystkie książeczki zostały umieszczone w gablocie, tworząc wystawkę zatytułowaną „Bajeczki z dziecięcej półeczki”. Elementem kończącym zajęcia było oglądanie bajki z serii „Domisie” pt. „Książka to przyjaciel”.

Wychodząc z biblioteki, przedszkolaki grzecznie podziękowały za spotkanie i pożegnały się z panią Anitą, która zaprasza do dalszej współpracy.

Odwiedzając bibliotekę, przedszkolaki mają szansę poznawać coraz to nowsze książki, posłuchać najnowszych bajeczek i wyrobienia u siebie nawyku poszanowania książek.