W tym roku nasze przedszkole po raz pierwszy przystąpiło do akcji „Góra Grosza”. Akcja ta jest organizowana przez Towarzystwo „Nasz Dom”, a jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowywanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka. W tym roku, organizatorzy akcji chcą się szczególnie skupić na przyspieszeniu reformy domów dziecka przez pomoc w tworzeniu małych domów dla osieroconych dzieci.
Akcja „Góra Grosza” trwała w całej Polsce od 22 listopada do 3 grudnia.
W jej ramach, w naszym przedszkolu zebrano: 1614 monet 1gr, 889 monet 2gr, 486 – 5gr, 145 – 10gr, 20 – 20gr, 4 monety 1 zł, 2 monety 2zł i 2 monety 5zł, co stanowi w sumie kwotę 97 złotych 72 grosze, którą przekazaliśmy na konto Towarzystwa „Nasz Dom”.
