10 stycznia 2010 roku dzieci z Samorządowego przedszkola w Krościenku Wyżnym po raz I wzięły udział w Koncercie Kolęd. Była to już XII edycja tej imprezy organizowane przez Stowarzyszenie Kulturalne „Dębina”. Celem koncertu było przybliżenie tradycji bożonarodzeniowego kolędowania, rozwijanie umiejętności wokalnych oraz integracja dzieci z rożnych środowisk.
Nasze przedszkole reprezentowali: Milenka Dziepak, Ola Szmyd, Ania Haręzga, Sandra Jurczak i Julia Panasiuk z pastorałką „Pastuszek bosy” oraz Jaś Turcza, Michasia Komonk, Nikolka Krzywda, Zuzia Prajzner, Ola Lorens, Emilka Grygolec, Justynka Kurcoń oraz Szymek Nowak z kolędą „Wśród nocnej ciszy”. Przedszkolaki przebrane za aniołki i pastuszków czuły się na scenie jak ryby w wodzie i wspaniale wykonały oba utwory. Mali artyści otrzymali gromkie brawa, dodatkowo każdy uczestnik koncertu został nagrodzony upominkiem.
Sala była wypełniona po brzegi, a atmosfera tego wydarzenia sprawiła, że wszyscy poczuli się jak w rodzinie.
