Zakrętki

Celem akcji jest uświadomienie ludziom, iż poprzez mały czyn, jakim jest zbieranie zakrętek, można zarazem pomóc przyrodzie oraz poprawić życie niepełnosprawnym dzieciom.

Pieniądze uzyskane w tym procesie w całości przeznaczane są na zakup wózków inwalidzkich dla niepełnosprawnych dzieci oraz programy edukacyjne związane z ochroną środowiska.

Akcja polega na Zbieraniu Plastikowych zakrętek z butelek po wodzie mineralnej, napojach, sokach, etc. Zbieramy tylko i wyłącznie plastikowe zakrętki typu PET.

Przedstawimy teraz  krok po kroku, w jaki sposób można pomóc choremu dziecku, ofiarując mu wózek za zakrętki:

1. Zbieramy nakrętki. Uśmiech

2. Dostarczamy je na adres Koordynatora akcji. Informacje gdzie można oddać nakrętki znajdują się w dziale Koordynatorzy.

3. Koordynatorzy wraz z wolontariuszami Fundacji zajmują się ich logistyką.

4. Zakrętki zostają przetransportowane do firmy recyklingowej.

5. Firma recyklingowa za zebrane zakrętki ( liczy się każdy kilogram ) wpłaca środki finansowe na konto fundacji.

6. Na koniec akcji fundacja wypłaca pieniądze i zakupuje wózek inwalidzki.

7. Wózek inwalidzki zostaje przekazany niepełnosprawnemu dziecku.