„Poszła Ola do przedszkola…”

Wrzesień 2009 roku będzie pamiętnym miesiącem dla gminy Krościenko Wyżne. 1 września w siedzibie gminy zostało otwarte Samorządowe Przedszkole, którego budowę rozpoczęto w 2008 roku. Powstało ono z inicjatywy pana wójta gminy Krościenko Wyżne – Jana Kuźnara, a wspierali Go jego najbliżsi współpracownicy.

Obowiązki dyrektora przedszkola pełni Pani mgr Dorota Frydrych, która również sprawuje opiekę nad najmłodszymi mieszkańcami gminy. Dzieci mogą przebywać tutaj od 6.30 do 16.30. W tych godzinach opiekują się nimi zatrudnione nauczycielki przedszkola, pomoc nauczyciela, woźne oddziałowe. Za menu oraz skład jakościowy i ilościowy przygotowywanych przez kucharki potraw odpowiada intendentka. O finanse przedszkola troszczy się główna księgowa i referent ds. administracji i księgowości.

W przedszkolu znajdują się 4 oddziały, do których uczęszczają dzieci od 2,5 do 5 roku życia. Nowoczesne wnętrza przedszkolne zostały zaprojektowane przez p. Annę Tylkę, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych – dekoratorkę wnętrz pochodzącą z Krościenka Wyżnego, która sprostała powierzonemu zadaniu na 5+. Sale są wygodne, estetycznie urządzone, zachęcają do zabawy oraz zapewniają komfort i bezpieczeństwo pracy z dziećmi.

Każde dziecko, które potrzebuje pomocy logopedycznej, zostanie taką pomocą objęte.

Bierzemy udział w wielu akcjach, np.  „Cała Polska czyta dzieciom”, „Góra Grosza”, a także w innych ciekawych projektach, w które są angażowane wszystkie dzieci. Każdy ma możliwość rozwijania swoich zainteresowań i zdolności.

Samorządowe Przedszkole w Krościenku Wyżnym jest przyjazne i otwarte dla dzieci i ich rodziców.

Zapraszamy do współpracy i liczymy na wsparcie wszystkich ludzi dobrej woli i dobrego serca w kolejnych latach funkcjonowania.