Akcja - "Cała Polska Czyta Dzieciom" - "Trzy małe świnki". Klasyka światowa. 14-09-2012

W piątek 14 września Pani Agnieszka Prugar-Nowak przeczytała naszym przedszkolakom wspaniałą i pouczającą bajkę pt. „Trzy świnki”.

Trójka świnek postanawia wybudować dla siebie dom. Każda z nich pracuje wykorzystując do budowy materiały, które uzna za odpowiednie. Pierwsza z nich tworzy chatkę ze słomy, druga z drewna, a trzecia najbardziej pracowita buduje murowany domek. Testem ich nowych domków jest wizyta wilka, który nie ma dobrych zamiarów. Świnki szybko przekonują się, że pracowitość i staranność przynoszą rezultaty. Razem postanawiają dać nauczkę wilkowi.

Dzieciom bardzo podobała się interpretacja Pani Agnieszki, słuchały z wielkim zaciekawieniemUśmiech