Wigilia w przedszkolu

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy okres roku, jest to szczególny czas. Czas składania życzeń, śpiewania kolęd, wręczania prezentów bliskim. W tym roku przedszkolna Wigilia odbyła się 23 grudnia. Ten szczególny dzień spędzili z nami wyjątkowi goście: Wójt Gminy Krościenko Wyżne pan Jan Kuźnar oraz Skarbnik Gminy pan Grzegorz Prugar. Dzień Wigilii w naszym przedszkolu miał niecodzienną oprawę. Oprócz świątecznych ozdób i dekoracji, dzieci przygotowały przedstawienie bożonarodzeniowe – Jasełka. Przedszkolaki przedstawiły osoby i wydarzenia z czasów Narodzenia Jezusa.

Więcej zdjęć w Galerii

Po obejrzeniu przedstawienia cała społeczność przedszkolna zebrała się przy wigilijnym stole. Wigilia rozpoczęła się od złożenia wszystkim zgromadzonym życzeń przez Panią Dyrektor Annę Jaźwiecką. Kolejno nastąpiło tradycyjne dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Następnie wszystkie panie z przedszkola, zaproszeni goście i dzieci usiedli do wspólnego stołu, na którym znalazły się tradycyjne potrawy. Kolędy płynące z magnetofonu oraz płynące lampki choinkowe podkreślały uroczysty nastrój, pełen życzliwości i serdeczności. Pod choinką nie zabrakło również świątecznych prezentów.

Wigilia to szczególna uroczystość w naszym przedszkolu, to wyjątkowe wydarzenie, które integruje dorosłych i dzieci.