^Do góry
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
  
  
  
Get Adobe Flash player

Spotkanie z panią stomatolog

Wszyscy wiemy jak ważne jest kształtowanie postaw i nawyków już od najmłodszych lat dziecka, także postawy wobec własnego zdrowia i nawyków higieniczno-kulturowych. O zdrowiu dziecka i jego prawidłowym rozwoju decyduje wiele czynników, w tym prawidłowe odżywianie i dbanie o czystość osobistą.

 

 

W miesiącu październiku odbyło się w naszym przedszkolu spotkaniem z panią stomatolog . Mimo, że wiele przedszkolaków myje zęby w domu, chcieliśmy mieć pewność, iż będą je myć w przedszkolu prawidłowo pod okiem fachowca. Pani dentystka pokazała dzieciom najpierw plansze dotyczące zdrowego odżywiania, a następnie zapoznała dzieci z budową zęba, na podstawie plastikowego modelu, pokazała także jak wygląda ząb zdrowy i zaatakowany przez próchnicę. Pani doktor zaprezentowała przedszkolakom jak prawidłowo myć zęby na dużym plastikowym modelu szczęki i za pomocą dużej szczotki.

Nasz gość podkreślił także rolę prawidłowego odżywiania – zachęcił do spożywania warzyw i owoców, do gryzienia zwłaszcza surowej marchewki, a także do zjadania surówek.

Na zakończenie pani stomatolog podziękowała dzieciom za uwagę, wręczyła kolorowe szczoteczki oraz próbki pasty do zębów i zachęcała do systematycznego mycia zębów co najmniej dwa razy dziennie.

Akcje

Copyright © 2016. Przedszkole Samorządowe im. Wandy Chotomskiej w Krościenku Wyżnym. Rights Reserved.